Kdo jsme

Kdo jsme

Jsme malá rodinná firma, která čítá v každé domácnosti kocoura a jejich čtyři lidi. A kde je lidí víc, tam je potřeba i více kocourů.


Mikeš Formánek – já jsem ten nejdůležitější, na kterém vše visí a kvůli kterému se vše děje (moje spotřeba kočičích paštik je úplně neuvěřitelná a někdo na to vydělat musí). Účetnictvím jsem odkojen. Již jako malé kotě jsem nejraději lehával na fakturách. Kariéru jsem začal tím, že jsem vše kontroloval, a postupem času jsem si zvykl dávat na většinu dokladů, kteří lidé vytvářeli, svůj otisk tlapky. Vždy mě to bavilo a tak jsem se postupně vypracoval až do role šéfa. Jsem tolerantní: když mi dají dostatek faktur, tak si na nich rád schrupnu a příliš je nebuzeruju. Co mě může dožrat, jsou všechny ty elektronické vymoženosti. Uvědomuji si, že pokrok nezastavím, ale papír je papír.


Radka Formánková – náš účetní specialista, metodik a překladatel zákonů. Viděli jste někdy člověka, kterého číst legislativní paskvily BAVÍ? Tak tuto duševní úchylku má právě tato osoba. Účetnictvím se zabývá celý život – od praxe v účtárně, přes konzultační a školicí činnost až po vytváření metodiky v rozsáhlých systémech. Pracovala v systémech EkonSys, SAP, Navision Financials a Altus Software na pozici konzultant-specialista.


Jan Formánek – mzdový účetní a vývojář. Vývojář zkušený – vytvořil vlastní ekonomický systém EkonSys, který byl na trhu během devadesátých let. S příchodem Windows se rozhodl věnovat větším systémům. Vyvíjel doplňková řešení pro SAP a Navision Financials, podílel se na vývoji systému Byznys od společnosti JKR a modulů účetnictví a majetku systému Vario. Vario považuje za vynikající systém v českých podmínkách, oceňuje jeho otevřenost, a tak i po odchodu z Altusu vedle vlastní účetní praxe vyvíjí vlastní doplňky a vylepšení pro tento systém.

 


Vladimír Formánek – mít trhlé rodiče je občas náročné, v každém případě se to nemůže

obejít bez následků. Začínal zhruba v 15 letech vkládáním dat do Varia, rychle se naučil rozeznávat, co je daňově uznatelné a co ne, a postupem času získal přehled, o čem to celé vlastně je. No a tak když se rozhodoval, co se školou, tak byla volba jasná. V dané chvíli studuje na VŠPJ (tipněte si, jaký obor) a pracoval jako externí konzultant v Altusu.


Zuzana Formánková – nejhezčí tvář naší firmy. Pochopitelně vede samostatně účetnictví několika firem, i když pro ni jako jedinou není účetnictví budoucností. Vzhledem k tomu, že studuje žurnalistiku a politologii, tak se profiluje její uplatnění ve společnosti stále více k marketingu a stykům s veřejností.