Co zde najdete

Lidi jsou sice aktivní, místo co by se pořádně prospali jako já, tak pořád tlapkají na klávesnici, ale občas musím zasáhnout a dát tomu jejich konání nějaký řád. Ostatně proto si mě taky zvolili za ředitele.

Takže oni píšou a píšou a já vám musím vysvětlit, o čem by to vlastně mělo být.

V rubrice Práce s Variem najdete různé vymyšlenosti, které vám pomohou, pokud si něco chcete dělat sami, ale zrovna úplně přesně nevíte jak. Návody by měly být zpracovány krok za krokem tak, aby dle nich každý, kdo umí základní práci s Variem, byl schopen dosáhnout kýženého výsledku. Rozhodně nesuplují nápovědu pro Vario – jedná se o zpracování konkrétních vybraných problémů v účetní praxi.

Rubrika Legislativa by se měla správně nazývat Legislativa pro ředitele, nebo Legislativa pro kocoura. Ono kromě mých lidí existuje ještě jiný druh lidí, kteří se vyjadřují nejraději tak, že tomu nejenom já, ale i ostatní lidé mají problémy porozumět. Ta, co mě krmí, ale umí tyhle složitosti číst a vždycky mi je přemňouká. No a tak jsem dostal nápad, že by je mohla napsat v trošku lidštější podobě i vám. Starší problémy pochopitelně budeme doplňovat tak, jak půjde čas, nové budeme doplňovat průběžně.

Doplňky dělá především ten velkej chlupatej člověk. Ten je línej skoro jako já, ale má mnohem menší trpělivost. Zatímco já klidně vydržím číhat hodinu, než jde ze schodů, abych ho mohl ulovit, on si raději práci zjednoduší, aby byla rychle. No a občas by se to jeho vylepšení mohlo hodit i vám, když už to udělal – mněěu?

No a pak je tu můj Deník. Ten právě čtete, takže je vám jasné, že v něm vždy najdete to, na co lidi zapomněli. Časem si možná ve Variu udělám elektronickou evidenci ulovených myší a pak tu budu zveřejňovat statistiku. No a především bych byl rád, kdybyste mně občas napsali. Je to zlý, že mě na dálku nemůžete podrbat (to já rád), ale alespoň můžete drbat mé lidi, abych věděl co udělali špatně (a mohl je za to seknout drápkem), nebo naopak, co dělají dobře (pak si jim za odměnu vlezu na klín a budu spokojeně příst – to jim dělá moooc dobře).

Příspěvek byl publikován v rubrice Deník pana ředitele. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář